Eksperci: prawie co trzeci Polak uprawiał cyberseks

Autor: PAP - Zbigniew Wojtasiński/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2014 15:03

Internet coraz częściej staje się źródłem w którym poszukujemy partnera seksualnego. To nie jest już marginalne zjawisko, internet na dobre zagościł w naszym życiu intymnym - uważa prof. Zbigniew Izdebski, kierownik katedry biomedycznych podstaw rozwoju i seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Z badań Izdebskiego na temat seksualności Polaków wynika, że do seksu z dopiero co poznaną w sieci osobą przyznaje się 30 proc. mężczyzn i 27 proc. kobiet.

Dotychczas wydawało się, że do poznania kogoś za pośrednictwem internetu dążą głównie mężczyźni, na ogół w celach erotycznych. Z najnowszych badań wynika, że w sieci coraz bardziej aktywne są kobiety.

Prof. Izdebski uważa, że anonimowość, jaką daje internet, sprawia, że kobiety flirtujące za ekranem komputera są bardziej otwarte w wyrażaniu swoich potrzeb i oczekiwań seksualnych. Mówią takim językiem i w taki sposób, w jakim nie mają odwagi tego robić podczas bezpośredniego kontaktu.

Według dra Krzysztofa Nowosielskiego z oddziału położnictwa i ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, w seks online angażują się głównie ludzie młodzi. Osoby dojrzale korzystają z portali randkowych i komunikatorów.

Jego zdaniem, internet ułatwia zawieranie znajomości szczególnie osobom samotnym i nieśmiałym. W sieci coraz częściej poszukują partnera również osoby niepełnosprawne, jak i te o specyficznych potrzebach seksualnych. Dr Nowosielski ostrzega jednak, że mimo wielu niewątpliwych zalet tzw. cyberseks niesie również wiele zagrożeń.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum