Eksperci: Polacy oczekują od mediów rzetelnego przekazu dotyczącego epidemii

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2021 15:12

W polskim społeczeństwie rośnie zapotrzebowanie na merytoryczną i sprawdzoną wiedzę zwalczającą dezinformację i krążące mity w dyskusji na temat szczepień przeciw COVID-19. Udowadnia to inicjatywa „Nauka przeciw pandemii”, która w ciągu miesiąca od powstania była przywoływana przez największe polskie media - podkreślają.

Eksperci: Polacy oczekują od mediów rzetelnego przekazu dotyczącego epidemii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Inicjatywa zrzesza uznanych ekspertów ze środowiska naukowego, a jej działalność skupia się na szerzeniu rzetelnej informacji dotyczącej szczepień przeciw COVID-19 oraz innowacyjnych technologii zastosowanych w szczepionkach.

Celem inicjatywy „Nauka przeciw pandemii” jest przekazywanie wiedzy popartej nauką, a to, jak olbrzymie wśród polskiego społeczeństwa jest zapotrzebowanie na rzetelne informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 pokazują wyniki medialne projektu.

Od startu inicjatywy informacje na temat „Nauki przeciw pandemii” pojawiły się w największych tytułach mediowych w Polsce, a eksperci wchodzący w skład Rady Programowej byli zapraszani do największych audycji i programów poruszających kwestię szczepień przeciw COVID-19.

Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów IMM, w ciągu miesiąca temat prowadzonych przez organizację działań pojawił się w mediach 341 razy, co przełożyło się na dotarcie na poziomie ponad 22 mln kontaktów z przekazem (od 21 grudnia 2020 do 212 stycznia 2021 r.).

Co istotne, inicjatywa została także wsparta przez szereg instytucji, wśród których znalazła się m.in. międzynarodowa sieć naukowa USERN (Universal Scientific Education and Research Network). Sieć ta, założona przez irańskiego immunologa Nima Rezaei, zrzesza obecnie tysiące naukowców z całego świata, w tym prominentnych badaczy ze świata medycyny. W skład rady USERN wchodzi obecnie 16 laureatów Nagrody Nobla.

„Nauka przeciw pandemii” to pierwsza inicjatywa w Polsce stanowiąca wsparcie dla środowiska lekarskiego i służb medycznych, którzy mają codzienny kontakt z pacjentami i są dla nich najczęściej pierwszym źródłem wiedzy. To także źródło rzetelnych informacji dla mediów oraz ogółu społeczeństwa na temat szczepień przeciw COVID-19 i typów szczepionek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze