Ekperci stowarzyszenia „EkoSerce” zamierzają utworzyć infolinię

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2018 19:26

Rzecznik Praw Pacjenta zaproponował możliwość utworzenia przez ekspertów Stowarzyszenia „EkoSerce” dyżurów na infolinii w siedzibie biura - poinformowało stowarzyszenie.

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował o możliwości rozważenia zorganizowania konferencji z udziałem ekspertów Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” - podało stowarzyszenie w komunikacie dla mediów, po niedawnym spotkaniu z RPP.

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Łukasza Chmielowiec podczas spotkania z Agnieszką Wołoczenko, wiceprezes Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce”, zaproponował też możliwość utworzenia przez ekspertów Stowarzyszenia dyżurów na infolinii w siedzibie biura. Tą drogą eksperci prowadziliby szeroką akcję upowszechniania wiedzy dotyczącej chorób kardiologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem niewydolności serca.

"Ciągły wzrost zachorowalności na choroby serca powoduje, że cenne mogą okazać się wszelkie inicjatywy działań profilaktycznych w tym zakresie. Wartością dodaną byłaby z pewnością możliwość wspólnego zorganizowania w przyszłości roboczego spotkania z przedstawicielami różnych ośrodków kardiologicznych" - czytamy w informacji ze spotkania z RPP.

"Chcemy współpracować z instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie poprawy jakości terapii i dostępności nowoczesnych metod leczenia pacjentów z chorobami serca i układu krążenia. Jesteśmy także otwarci na kooperację z polskimi stowarzyszeniami i zagranicznymi organizacjami pacjenckimi, których obszar działań jest zbieżny z tym, do czego dąży Stowarzyszenie „EkoSerce” - podaje Stowarzyszenie w informacji o statutowych celach działania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum