Egzekwowanie obostrzeń w galeriach handlowych. Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych

Autor: oprac. JJ • Źródło: Rynek Zdrowia02 listopada 2021 14:15

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się we wtorek z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych - prezesem Janem Dębskim oraz dyrektorem zarządzającym Krzysztofem Poznańskim.

Minister Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych. Fot. TT MZ
  • W galeriach handlowych zostanie położony większy nacisk na stosowanie się klientów do obowiązujących wymogów sanitarnych
  • Zapowiadane decyzje o wprowadzenie limitów w miejscach szczególnie zagrożonych – między in. w galeriach handlowych – mogą zapaść jeszcze w tym tygodniu. Wyłączeni z limitów mają być zaszczepieni
  • Jak zwracają uwagę komentujący informację MZ na Twitterze, w sklepach mniejszych sieci – Biedronce i Lidlu także jest problem z używaniem maseczek przez klientów

Centra handlowe będą dbały, aby klienci nosili maseczki

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się we wtorek, 2 listopada, z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych - prezesem Janem Dębskim oraz dyrektorem zarządzającym Krzysztofem Poznańskim.

Rozmawiano - jak informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze - między innymi o kwestii przestrzegania obostrzeń epidemicznych w galeriach handlowych, w tym szczególnie obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Przedstawiciele PRCH zadeklarowali większy nacisk ochrony obiektów na przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek, w tym obecność ochroniarzy przy wejściach do galerii i możliwość skorzystania przez klientów z bezpłatnych maseczek.

Najpierw limity, później obostrzenia

We wtorek, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, odnosząc się do sytuacji epidemicznej w Polsce stwierdził, że wyznacznikiem kolejnych możliwych obostrzeń będzie obecny tydzień. To właśnie w najbliższych dniach rząd może podjąć kolejne kroki w walce z pandemią. Jednak jak zapewnił, nie ma na razie zaleceń dotyczących lockdownu.

Dodał, że sztab kryzysowy pracuje nad nowymi zaleceniami i analizuje sytuację w poszczególnych województwach.

- Codziennie zbiera się sztab kryzysowy, na którym rozmawiamy i dyskutujemy. Otrzymujemy informacje właśnie z województw Polski wschodniej, gdzie sytuacja jest dramatyczna. Jednak już nie tylko Polska wschodnia - w tej chwili mamy sygnały z województwa zachodniopomorskiego, województwa śląskiego i małopolskiego, gdzie nowych przypadków jest coraz więcej. Myślę, że ta decyzja, jeżeli będzie podejmowana, to w przeciągu najbliższych dni. Na dziś takiej decyzji nie ma – mówił Kraska.

Zapowiedział, że ze względu na wzrost zakażeń niewykluczone jest wprowadzenie limitów w miejscach najbardziej zagrożonych, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Nie tylko galerie handlowe

W dyskusji pod tweetem ministerstwa rozgorzała dyskusja. Czytamy w niej między innymi:

„Galerie to jedno, ale jeszcze gorzej jest w sieciach na B i na L, tam prawie nikt nie nosi maseczek, włącznie z pracownikami sklepów! W małych osiedlowych sklepach to samo. Dlaczego nie ma policji i SANEPID w tych miejscach?”.

Czytaj: Rzecznik MZ zapowiada: policja w galeriach handlowych. Ostatniej doby 7000 interwencji

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum