Dziś Ogólnopolski Dzień Aptekarza. Minister zdrowia złożył aptekarzom życzenia

Autor: RR • Źródło: RR/Rynek Zdrowia26 września 2021 09:49

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował aptekarzom za ich pracę. Życzył im dalszych sukcesów w pracy zawodowej, cierpliwości i empatii. Podkreślił, że rola farmaceuty w systemie ochrony zdrowia jest niezbędna i niezastąpiona.

Dziś Ogólnopolski Dzień Aptekarza. Minister zdrowia złożył aptekarzom życzenia
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. PAP/Piotr Nowak
  • W niedzilę,26 września, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Aptekarza
  • Z tej okazji minister zdrowia Adam Niedzielski złożył aptekarzom najlepsze życzenia sukcesów w pracy zawodowej, cierpliwości i empatii. Podkreślił ich rolę w trwającej akcji szczepień.
  • Życzenia swoim koleżankom i kolegom złożyła również prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska
  • Dotychczas w aptekach zrealizowano ok. 70 tys. szczepień przeciwko COVID-19. Obecnie zgłoszonych do szczepień jest 829 aptek

„Składam Państwu serdeczne życzenia, a także wyrazy uznania i podziękowanie. Dziękuję za Państwa zaangażowanie w walce z Covid-19, a także gotowość prowadzenia powszechnej akcji szczepień na grypę. Taka postawa pokazuje wyraźnie, że Państwa rola w systemie ochrony zdrowia jest niezbędna i niezastąpiona. Życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej, cierpliwości i empatii w tak ważnej i odpowiedzialnej roli, jaką Państwo pełnicie” – Adam Niedzielski przekazał życzenia za pośrednictwem Twittera

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza najlepsze życzenia przekazała farmaceutom i aptekarzom także prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Szczepienia w aptekach

Przypomnijmy, że obecnie aptekarze i farmaceuci odgrywają w systemie zdrowia wyjątkową rolę. Uczestniczą nie tylko w akcji szczepień na grypę. Dotychczas w aptekach zrealizowano ok. 70 tys. szczepień przeciwko COVID-19. Obecnie zgłoszonych do szczepień jest 829 aptek.

- Mamy 9 tys. przeszkolonych farmaceutów: 6 tys. w zakresie kwalifikowania do szczepień i ich wykonywania, a 3 tys. w zakresie szczepienia. Pacjenci, którzy przychodzą do aptek na szczepienia, są z tego bardzo zadowoleni. A jesteśmy dopiero w fazie rozpędu – powiedział Rynkowi Zdrowia Michał Byliniak, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Czytaj: Trzecia dawka szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich? Michał Byliniak: zapraszamy do aptek

Mamy 59,1 tys. magistrów farmacji i techników farmaceutycznych

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w końcu 2020 r. działalność prowadziło 12,1 tys. aptek (ogólnodostępnych i zakładowych) oraz 1,2 tys. punktów aptecznych, w których pracowało 59,1 tys. magistrów farmacji i techników farmaceutycznych.

Rynek Zdrowia i Rynek Aptek przyłączają się do życzeń. Wszystkiego dobrego!

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum