×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna gra już 11 lat, kolejny koncert w niedzielę

Autor: KG/Rynek Zdrowia22 listopada 2017 17:10

W niedzielę (22 listopada) w Teatrze Rozrywki wystąpi Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Orkiestra jest autorskim projektem Fundacji Iskierka realizowanym od 2006 r. Od 11 lat koncertuje ze znakomitymi artystami i wydała trzy profesjonalne płyty nagrane m.in. z Arturem Rojkiem, czy Natalią Kukulską.

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna gra już 11 lat, kolejny koncert w niedzielę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Fundacja, orkiestrę tworzą mali podopieczni oddziałów onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza oraz Rzeszowa. W tym roku Dziecięca Orkiestra Onkologiczna liczy 100 osób, a wśród artystów zaproszenie przyjął m.in. Miuosh - śląski raper i producent muzyczny, który m.in. zasłynął koncertami razem z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą Jimka (Radzimira Dębskiego) łamiąc stereotypy o muzyce hip-hop. Album z tego koncertu zdobył status złotej płyty. Miuosh, współtworzy również poruszający spektakl ''Wujek 81. Czarna ballada'' w Teatrze Śląskim. Utwór z tego przedstawienia wybrzmi na niedzielnym koncercie.

Natalia Grosia, wokalistka zespołu Micromusic wykona piosenkę finałową oraz z Miuoshem stworzą mieszankę stylów, która świetnie się uzupełnia. Cezik, czyli Cezary Nowak - wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, który podbił Internet publikując w serwisie YouTube znane utwory nagrywane od tyłu, także dołącza do naszego iskierkowego szaleństwa. Pierwszy raz usłyszymy koncertowo jego projekt NutkoSfera, który dedykuje wszystkim małym i dużym dzieciakom.

Ciekawostką będzie także utwór ''Somewhere Over the Rainbow'', który wokalnie i instrumentalnie przygotowała 19-letnia Weronika Kułacz, podopieczna fundacji wraz z 4 ukulelistami (Piotrem Majewskim, Andrzejem Marzeckim, Bogdanem Kupisiewiczem, Zbigniewem Gielnickim). W muzyczna podróż poprowadzi dyrektor artystyczny projektu, którym jest Piotr Sutt, solista perkusista, kameralista, pedagog, animator kultury i propagator sztuk muzycznych z Gdańska.

Fundacja Iskierka od lat angażuje darczyńców do pomagania w nietypowy sposób. Na scenie wystąpi również NEXTBAND, czyli chór Nexteer Automotive. Pracownicy firmy, z branży bynajmniej nie muzycznej, podjęli tegoroczne wyzwanie. Ucząc się śpiewu po godzinach pracy będą towarzyszyć podopiecznym fundacji w chwilach radości, ale i stresu czy tremy, przed pierwszym scenicznym występem. W poprzednich latach był to Chór Prezesów, Chór Dziennikarzy, Chór Konstruktorów Jutra, Chór Policyjny, Chór Inżynierów czy Chór Doradców Podatkowych.

Koncert, który poprowadzi Mirosław Neinert, połączony będzie z wręczeniem statuetek ''Przyjaciel Fundacji Iskierka'' oraz prezentacją najważniejszych działań fundacji zrealizowanych w 2017 roku. Premierę też będzie miał kalendarz fundacji na 2018 rok. Na kiermaszu będzie można zakupić dekoracje świąteczne, kartki i prezenty wykonane przez dzieci podczas zajęć arteterapii oraz przez przyjaciół fundacji. Całkowity dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na rzecz dzieci z choroba nowotworową, którymi na co dzień opiekuje się Fundacja.

Informacje o biletach w kasach Teatru Rozrywki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze