Dzieci poszkodowane w wypadku autokaru w Austrii zostały wypisane ze szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2019 14:30

Wszystkie dzieci poszkodowane w wypadku autokaru, który zdarzył się w Austrii po badaniu zostały wypisane ze szpitala, a ci którzy nie zostali poszkodowani kontynuują podróż - poinformował w sobotę (1 czerwca) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wypadek miał miejsce w sobotę około 3.00 nad ranem pod Wiedniem. - Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala. Bez większych obrażeń zostały wypisane z placówki. Około godz. 9 przyjechał nowy autobus i grupa kontynuuje podróż - poinformowała PAP rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara.

Jak podało w sobotę radio RMF FM, autobusem jechała młodzież ze szkoły podstawowej w Żarkach na Śląsku. Do wypadku doszło na autostradzie A2, na wysokości Baden. Poinformowano, że "pojazd uderzył prawym frontem w naczepę ciężarówki jadącej w tym samym kierunku, w stronę Grazu pasem po prawej stronie".

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział dziennikarzom, że "wszystkie dzieci poszkodowane w tym wypadku po badaniu zostały wypisane ze szpitala, a uczestnicy tego wyjazdu, którzy nie byli poszkodowani i hospitalizowani kontynuują podróż".

Jego zdaniem "pozytywne wieści z Austrii dają nadzieję, że przewoźnik - firma autokarowa z Krakowa zabezpieczyła dalszą podróż" i - jak dodał - "możemy liczyć na to, że ci uczniowie spędzą już czas bezpiecznie, czego im życzymy".

PAP - Olga Łozińska, Aleksandra Kuźniar, Małgorzata Wosion

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum