Dyrektorzy szpitali z Zakarpacia odwiedzili podkarpackie lecznice

Autor: supernowosci24.pl/Rynek Zdrowia • • 28 października 2019 08:02

23 dyrektorów szpitali z Zakarpacia wizytowało podkarpackie lecznice. Goście odwiedzili oba szpitale wojewódzkie w Rzeszowie, Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 przy ul. Szopena i nr 2 przy ul. Lwowskiej, Centrum Medyczne w Łańcucie, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i jej dyspozytornię medyczną.

Witold Wiśniewski, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. FOT. PTWP

Dyrektorzy odwiedzanych szpitali chwalili się przede wszystkim nowymi inwestycjami. Na przykład  Witold Wiśniewski, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego oprowadził gości po będącym na ukończeniu budynku Kliniki Hematologii i Kliniki Nefrologii. Pokazał także ostatni zakup do części onkologicznej szpitala, czyli drugi aparat typu TRUEBEAM, który umożliwił wprowadzenie niedostępnej dotychczas w regionie radioterapii stereotaktycznej polegającej na stosowaniu wysokiej dawki promieniowania, w krótkim czasie, bezpośrednio na guza nowotworowego, co pozwala oszczędzać tkanki zdrowe

„Na Zakarpaciu też mamy świetną kadrę, ale dużo gorsze wyposażenie techniczne szpitali” - usłyszała od uczestników spotkania dziennikarka supernowosci24.pl Anna Moraniec. Na pytanie o skutki, jakie może przynieść wprowadzenie ułatwień w zatrudnianiu ukraińskich lekarzy w Polsce, padła odpowiedź: „Martwimy się, że wszyscy wyjadą, bo mało jest ludzi, którzy woleliby pracować za 100 dolarów miesięcznie, zamiast kilkunastu tysięcy. Liczymy, że teraz nasz rząd podejmie działania, które ich zatrzymają w kraju”.

Czytaj: supernowosci24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum