Dyplomy "Bezpieczny Szpital 2010" rozdane

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 20 października 2010 16:43

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik Rzeczpospolita przyznały po raz siódmy dyplomy "Bezpieczny Szpital".

Dyplomy "Bezpieczny Szpital 2010" rozdane

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 256 placówek medycznych z całego kraju.

Laureatem najważniejszego wyróżnienia w kategorii wielospecjalistycznych szpitali publicznych został, już po raz drugi z rzędu, Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Wśród placówek monospecjalistycznych wyróżnienie otrzymał Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, a wśród niepublicznych – Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie sp. z o.o.

Ranking szpitali biorących udział w konkursie ocenia się w oparciu o analizę wyników ankiet, które szpitale muszą dostarczyć do Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. 

Przy ocenie bierze się pod uwagę piętnaście różnych tzw. obszarów działalności placówek medycznych, wśród których jest m.in. ocena: kwalifikacji personelu, komfortu pobytu pacjenta, jakości świadczonych usług, ale też jakości zarządzania majątkiem czy polityki lekowej prowadzonej przez placówkę. 

Więcej: Rzeczpospolita

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum