×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dubaj: zrzucanie kilogramów na wagę złota

Autor: PAP/Rynek Zdrowia08 listopada 2013 18:09

Władze miejskie Dubaju za odchudzenie się zapłaciły uczestnikom kampanii walki z otyłością czystym złotem. Za zrzucony kilogram nadwagi zdobyć można było gram kruszcu. Zwyciężyło w tym konkursie blisko 2650 osób.

Dubaj: zrzucanie kilogramów na wagę złota
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizatorzy kampanii "wasza waga na wagę złota" na nagrody przeznaczyli złoto wartości 762 942 dol. Konkurs trwał od 19 lipca do 16 sierpnia - końca ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu. Nagrody wręczono zwycięzcom w środę - poinformowały w piątek (8 listopada) media w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ci, którzy schudli co najmniej o pięć kilo, dostali po dwa gramy złota za każdy kilogram, a ci, którzy` zrzucili co najmniej 10 kg - po trzy gramy.

Zwycięzcą został 27-letni syryjski architekt Ahmad Ebrahim Al Szjech, który schudł aż o 26,7 kilo i dostał w nagrodę 63 gramy złota o wartości 2738 dolarów.

Nadal waży dużo, bo przystępując do konkursu ważył 146,7 kg. Z otyłością problemy miał od dawna. Schudł zaś dzięki temu, że przede wszystkim zrezygnował z posiłków na mieście i kupowania śmieciowego jedzenia. Ponadto ćwiczył dwa razy dziennie po 45 minut, a kiedy wieczorem wracał do domu, nie korzystał z windy i wchodził na ósme piętro.

Oprócz niego nagrody zdobyło 2 648 osób, które otrzymały łącznie 16,82 kg złota.

Drugie miejsce zdobył Indus, który schudł o 23 kg. Twierdzi, że udało mu się to wyłącznie dzięki zdrowszej diecie, rzadkiemu smażeniu potraw na oliwie oraz rezygnacji z węglowodanów, głównie ryżu. Oprócz tego zaczął chodzić szybkim krokiem. Chce kontynuować ten program, bo nadal waży ponad 100 kg.

Zdobywca trzeciego miejsca, który ważył prawie 117 kg, zrzucił 22. Jadł tylko owoce i warzywa i codziennie uprawiał przez około 45 minut jogging. Także on zamierza trzymać się zasad, dzięki którym schudł.

W rezultacie kampanii 575 mieszkańców Dubaju schudło o mniej niż 2 kg, ale 1 795 zrzuciło 2-5 kg. Tych najbardziej zdeterminowanych było mniej: 29 pozbyło się ponad 15 kg, a pięciu - ponad 20.

Także inne kraje Zatoki Perskiej prowadzą obecnie starania o zmniejszenie plagi otyłości wśród swych mieszkańców.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum