Druga dama USA często odwiedza dzieci w szpitalach, tak postąpiła też w Polsce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2019 17:52

Druga Dama Stanów Zjednoczonych Karen Pence odwiedziła w czwartek małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Małżonka wiceprezydenta USA spotkała się z dziećmi przebywającymi na oddziale neurochirurgii i traumatologii.

Druga dama USA często odwiedza dzieci w szpitalach, tak postąpiła też w Polsce
Druga Dama Stanów Zjednoczonych Karen Pence interesuje się ochroną zdrowia dzieci w USA. Fot./Źródło: www.whitehouse.gov (zdj. ilustracyjne, z zajęć terapeutycznych w USA dla dzieci chorych na raka).

Karen Pence zwiedziła oddział i zapoznała się z informacjami na jego temat; rozmawiała z dziećmi i przekazała im drobne upominki. W klinice - jak wynika z informacji przekazanych PAP przez placówkę - są 24 łóżka, w tym pięć intensywnego nadzoru.

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence wraz z małżonką przebywają w Warszawie w związku z konferencją na temat Bliskiego Wschodu, w której biorą udział delegacje z kilkudziesięciu krajów.

Karen Pence gościła w czwartek w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Była gościem na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii z Pododdziałem Traumatologii Narządu Ruchu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum