Dr Riad Haidar może przebierać w ofertach pracy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2020 08:44

Po głośnym zwolnieniu przez dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej uznanego neonatologa doktora Riada Haidara, kilkanaście szpitali rozpoczęło "walkę" o lekarza. Zatrudnić tego wybitnego specjalistę chcą placówki publiczne i prywatne.

Fot. Andrzej Wawok/PTWP

Dr Haidar były ordynator neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, gdzie zajmował się ratowaniem noworodków, dostał już kilkanaście ofert pracy, m.in. ze szpitali klinicznych, uniwersyteckich, również prywatnych. To nie powinno dziwić, bo jak wiadomo w służbie zdrowia brakuje neonatologów, a ci z doświadczeniem są szczególnie poszukiwaniu.

Przypomnijmy. Riad Haidar był ordynatorem oddziału neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej, w którym pracował od 30 lat. Pełni też obowiązki posła z ramienia KO. Adam Chodziński - radny PiS i dyrektor tamtejszej placówki - postawił ultimatum dr Haidarowi, tłumacząc, że nie da on rady pogodzić funkcji ordynatora z poselskimi obowiązkami. Zaproponował mu niższe stanowisko. Neonatolog nie przyjął oferty i kontrakt nie został przedłużony.

Więcej: gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum