Dostawcy suplementów diety apelują do MZ o rzeczową debatę

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2016 19:32

Krajowa Rady Suplementów i Odżywek zwróciła się do Ministerstwa Zdrowa z prośbą "o rozpoczęcie merytorycznej i opartej na współczesnej wiedzy żywieniowo-medycznej ogólnopolskiej debaty na temat bezpiecznego i świadomego stosowania przez Polaków suplementów diety".

Dostawcy suplementów diety apelują do MZ o rzeczową debatę
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Organizacja zrzeszająca producentów i dystrybutorów suplementów diety zaproponowała ministrowi zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi wspólne zorganizowanie „okrągłego stołu”, z udziałem Ministerstwa Rozwoju, Głównego Inspektora Sanitarnego, Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, ekspertów oraz mediów.

„Liczymy na to, że pierwsze tego typu spotkanie wyzwoli w debacie publicznej potrzebę dyskusji na temat bezpiecznego i świadomego stosowania przez Polaków suplementów diety. Niezależnie od tego, czy reprezentujemy branżę, czy administrację publiczną - zdrowie Polaków (...) powinno być sprawą nadrzędną. Warto więc podjąć wspólne działania w zakresie rzetelnej informacji, edukacji prozdrowotnej i zdrowego odżywiania” - czytamy w apelu Krajowej Rady Suplementów i Odżywek (KRSiO).

Autorzy listu podkreślają, że „świadome sięganie po suplementy to element dbania o własne zdrowie. Zastosowanie suplementów diety jest uzasadnione w wielu wypadkach, wymaga jednak od konsumenta odpowiedniego poziomu edukacji i wiedzy na temat potrzeb organizmu” - wskazuje KRSiO.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum