Dopalacze na imprezach popularniejsze niż alkohol?

Autor: Wlkp24.info/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2014 12:47

Interewncja jakie w weekendy, kiedy nastolatki wychodzą do klubów, dyskotek i na prywatki podejmuje pogotowie ratunkowe coraz częściej ma związek z używaniem dopalaczy. Jak wskazują ratownicy ten rodzaj używki staje się wśród młodzieży popularniejszy niż alkohol.

Do SP ZOZ Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim pacjenci po tzw. dopalaczach trafiają praktycznie każdego tygodnia. W ciągu tygodnia karetka wyjeżdża z powodu dopalczy kilka razy.

Jak mówi portalowi wlkp24.info Adam Stangret, zastępca ordynatora SOR w ostrowskim szpitalu, najczęstsze objawy zatrucia takimi środkami to omdlenia, zasłabnięcia, wymioty. Często także w obrazie klinicznym dominują pobudzenie psychoruchowe, splątanie, zaburzenia świadomości.

Specjalista zwraca jednak uwagę, że używki te są jeszcze groźniejsze niż "tradycyjne" narkotyki, takie jak amfetamina czy marihuana, bo nie znamy składu chemicznego dopalaczy. Pozostaje nam w takich sytuacjach leczenie objawowe.

Pogotowie ma więcej wyjazdów na dyskoteki z powodu dopalaczy niż z powodu alkoholu, który młodzież w ostatnich czasach coraz częściej zastępuje substancjami psychoaktywnymi.

Więcej:  wlkp24.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum