Donald Tusk: ogrom dramatu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2010 14:56

Premier w imieniu wszystkich Polaków złożył wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i rodzinom ofiar sobotniej katastrofy samolotowej.

– Zginęli szefowie ważnych instytucji państwowych, parlamentarzyści, członkowie załogi, księża, dowódcy sił zbrojnych, wicemarszałkowie Sejmu, Senatu, liderzy partii politycznych Takiego dramatu współczesny świat nie widział – oświadczył w sobotę premier Donald Tusk.

Jak przyznał premier, „takiego dramatu współczesny świat nie widział. Zginęli także dla wielu z nas przyjaciele i znajomi". Dodał, że największą tragedią jest to, co przeżywają dzisiaj najbliżsi i rodziny tych, którzy zginęli nad Smoleńskiem.

– Chciałem w imieniu wszystkich Polaków złożyć najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie tragicznie zmarłego pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego córce, matce, wnuczkom, bratu, a także rodzinom wszystkich, którzy tam zginęli – oświadczył premier.

Premier dodał, że w niedzielę w południe dwiema minutami ciszy zostaną uczczone ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu. Szef rządu udaje się jeszcze w sobotę do Smoleńska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum