Dolny Śląsk: założycielka kliniki Budzik otrzymała tytuł Honorowego Mistrza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2017 21:14

Aktorka, założycielka fundacji "Akogo" i kliniki Budzik dla dzieci w śpiączce, Ewa Błaszczyk otrzymała tytuł Honorowego Mistrza - wyróżnienie przyznawane od jedenastu lat przez dolnośląskich rzemieślników.

Ewa Błaszczyk, aktorka, założycielka fundacji "Akogo" i kliniki Budzik; FOT. PTWP

- To tytuł Honorowego Mistrza odpowiedzialności i skutecznego działania - podkreślił prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński.

- My nie wygłaszamy laudacji, ponieważ nagradzamy osoby powszechnie doceniane. Pani od lat dźwiga swój krzyż, a jeszcze potrafi czynić tak wiele dobra, które po prostu pączkuje. Najpierw powstała fundacja, potem klinika Budzik, teraz oddział dla wybudzeń osób dorosłych w śpiączce. Jesteśmy zaszczyceni, że zechciała Pani przyjąć od nas te mistrzowskie papiery - mówił prezes izby.

Ewa Błaszczyk oprócz dyplomu, oryginalnego historycznego stroju rzemieślniczego mistrza z wygrawerowanym złota nicią zapisem o mistrzostwie, otrzymała również od ks. kard. Henryka Gulbinowicza, byłego metropolity wrocławskiego, pierścień biskupi.

- Jestem wzruszona, że dołączyłam do tak zacnej grupy. W robocie cenię sobie rzetelność. Rzemieślnicy utrzymują poziom w swej pracy i fajnie jest dostroić się do takiego poziomu. Księdzu kardynałowi szczególnie dziękuję za to ważne dla wyróżnienie i za mszę świętą, którą odprawił w intencji mojej i mojej córki - powiedziała Błaszczyk.

Zapowiedziała, że kolejnym celem, który stawia sobie i fundacji jest stworzenie w Warszawie neurocentrum, w którym połączone zostaną procesy medyczne z neurochirurgii, neurologii i neurorehabilitacji.

- Mamy w Polsce świetnych lekarzy. Chcemy teraz, by mieli w takim centrum wszystko to, co jest najlepsze i najnowocześniejsze na świecie a związane ze śpiączką - dodała laureatka.

Przyznawane od 11 lat tytułu Honorowego Mistrza odebrali m.in. Włodzimierz Lubański, Mirosław Hermaszewski, prof. Jan Miodek, Krzysztof Penderecki.

Roman Skiba (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum