×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dolny Śląsk: założycielka kliniki Budzik otrzymała tytuł Honorowego Mistrza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 grudnia 2017 21:14Aktualizacja: 19 grudnia 2017 21:15

Aktorka, założycielka fundacji "Akogo" i kliniki Budzik dla dzieci w śpiączce, Ewa Błaszczyk otrzymała tytuł Honorowego Mistrza - wyróżnienie przyznawane od jedenastu lat przez dolnośląskich rzemieślników.

Dolny Śląsk: założycielka kliniki Budzik otrzymała tytuł Honorowego Mistrza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To tytuł Honorowego Mistrza odpowiedzialności i skutecznego działania - podkreślił prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński.

- My nie wygłaszamy laudacji, ponieważ nagradzamy osoby powszechnie doceniane. Pani od lat dźwiga swój krzyż, a jeszcze potrafi czynić tak wiele dobra, które po prostu pączkuje. Najpierw powstała fundacja, potem klinika Budzik, teraz oddział dla wybudzeń osób dorosłych w śpiączce. Jesteśmy zaszczyceni, że zechciała Pani przyjąć od nas te mistrzowskie papiery - mówił prezes izby.

Ewa Błaszczyk oprócz dyplomu, oryginalnego historycznego stroju rzemieślniczego mistrza z wygrawerowanym złota nicią zapisem o mistrzostwie, otrzymała również od ks. kard. Henryka Gulbinowicza, byłego metropolity wrocławskiego, pierścień biskupi.

- Jestem wzruszona, że dołączyłam do tak zacnej grupy. W robocie cenię sobie rzetelność. Rzemieślnicy utrzymują poziom w swej pracy i fajnie jest dostroić się do takiego poziomu. Księdzu kardynałowi szczególnie dziękuję za to ważne dla wyróżnienie i za mszę świętą, którą odprawił w intencji mojej i mojej córki - powiedziała Błaszczyk.

Zapowiedziała, że kolejnym celem, który stawia sobie i fundacji jest stworzenie w Warszawie neurocentrum, w którym połączone zostaną procesy medyczne z neurochirurgii, neurologii i neurorehabilitacji.

- Mamy w Polsce świetnych lekarzy. Chcemy teraz, by mieli w takim centrum wszystko to, co jest najlepsze i najnowocześniejsze na świecie a związane ze śpiączką - dodała laureatka.

Przyznawane od 11 lat tytułu Honorowego Mistrza odebrali m.in. Włodzimierz Lubański, Mirosław Hermaszewski, prof. Jan Miodek, Krzysztof Penderecki.

Roman Skiba (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze