Dolnośląskie: złodziej ukradł kabel zasilający z budowy szpitala dla pacjentów z COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2020 12:55

Policjanci w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut kradzieży kabla zasilającego z budowy szpitala modułowego dla pacjentów chorych na COVID-19. Mężczyzna podejrzany jest też o inne przestępstwa m.in. groźby karalne. Grozi mu 10 lat więzienia.

Dolnośląskie: złodziej ukradł kabel zasilający z budowy szpitala dla pacjentów z COVID-19
Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia. Fot. Archiwum

Aspirant sztabowy Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała w środę, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, prowadząc czynności dotyczące kradzieży na terenie budowy szpitala modułowego dla pacjentów chorych na COVID-19, wytypowali potencjalnego sprawcę.

Dodała, że mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, dotyczące kradzieży kabli z terenów budowy, w tym kradzieży przewodu o długości 76 metrów z terenu budowy szpitala modułowego przeznaczonego dla chorych na COVID-19.

- 28-letni mieszkaniec miasta został zatrzymany i usłyszał też kilkanaście zarzutów dotyczących różnych przestępstw. Mężczyzna odpowie za kradzież palet o wartości 600 złotych, włamania do 6 altan ogrodowych i kradzież m.in. kosiarki i narzędzi. Dodatkowo 28-latek jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - powiedziała policjantka.

Zaznaczyła, że podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum