Dolnośląskie: spłonął budynek Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2018 08:38

Niemal 40 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem zabytkowego budynku Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju, który wybuchł w nocy z poniedziałku na niedzielę. Ogień strawił całkowicie dach kompleksu, a budynek w ocenie straży nie nadaje się do użytkowania.

Dolnośląskie: spłonął budynek Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Jak powiedział PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Daniel Mucha, straż otrzymała zgłoszenie o pożarze po godzinie 1. w nocy. - Ogień pojawił się na dachu kompleksu budynków o łącznej powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych - powiedział Mucha.

W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogień objął już 70 proc. powierzchni dachu. Z pożarem walczyło w kulminującym momencie 39 zastępów straży pożarnej, to łącznie niemal 100 strażaków.

Obecnie trwa dogaszanie pożaru. - Dach uległ całkowitemu spaleniu, a budynek nie nadaje się do użytku - powiedział Mucha. W trakcie akcji gaśniczej niegroźnie ranny został jeden strażak.

W momencie kiedy wybuch pożar najprawdopodobniej w budynku nikogo nie było. Pracownicy oraz kuracjusze przebywają tam jedyni w ciągu dnia.

Budynek, który spłoną został wybudowany w latach 1938-1939. W Zakładach Przyrodoleczniczych "Uzdrowiska Szczawno-Jedlina "SA wykonuje się zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i fizykoterapii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum