Dolnośląskie: nietypowa licytacja na rzecz dzieci z nowotworami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2013 14:24

Spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską, aktorką Kingą Preis albo weekend w Zieleńcu (Dolnośląskie) - to niektóre atrakcje, które można będzie licytować w aukcji na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Zorganizowały ją wspólnie trzy fundacje.

"Postanowiliśmy połączyć siły, by wspólna licytacja miała większy rozmach" - wyjaśniła PAP rzeczniczka "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" Krzysztofa Gromada. W akcji uczestniczy też Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz fundacja "Mam Marzenie". 

Gromada dodała, że pieniądze zebrane podczas licytacji przeznaczone zostaną solidarnie dla podopiecznych tych placówek. Licytacja będzie trwała do 24 grudnia na portalu allegro.pl - hasło licytacji to "3F2013". 

Jak poinformowała Gromada, na razie największe zainteresowanie wzbudza spotkanie z dziennikarką i podróżniczką Martyną Wojciechowską, która zwycięzcę aukcji zaprosi do redakcji miesięcznika "National Geographic". 

Wojciechowska jest ambasadorem fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", która we Wrocławiu we wrześniu rozpoczęła budowę "Przylądka Nadziei" - Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Szpital ma być gotowy we wrześniu 2015 r.; rocznie będzie przyjmował ponad 2 tys. pacjentów z całej Polski. 

Aktorka Kinga Preis jest ambasadorem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci - jedynej tego typu placówki w woj. dolnośląskim. Utrzymanie i rehabilitacja podopiecznych finansowana jest wyłącznie z akcji charytatywnych, koncertów, darowizn i wpływów z 1 proc. podatku. 

Do wylicytowania są też inne nagrody m.in. plakat piłkarskiej reprezentacji Polski, rękawice bokserskie z autografami Mariusza Wacha i Michała Chudeckiego, koszulka piłkarza Śląska Wrocław Sebastiana Mili czy też zagranie epizodu w serialu "Pierwsza Miłość".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum