Doktorzy na medal

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2016 19:59

Dwóch specjalistów okulistów z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach zdobyło złoty medal w siatkówce plażowej podczas Mistrzostw Świata Lekarzy.

Fot. mat. prasowe

Doktorzy Adam Kabiesz i Wojciech Luboń nie mieli sobie równych w siatkówce plażowej podczas zawodów rozgrywanych w tej dyscyplinie w czasie 37 Mistrzostw Świata Lekarzy, które odbywały się w Mariborze (Słowenia).

W mistrzostwach rywalizowało ok. tysiąca przedstawicieli świata medycyny z ponad 40 krajów w 22 dyscyplinach sportowych, m.in. w lekkiej atletyce, strzelectwie, kolarstwie, tenisie, badmintonie, pływaniu.

To dla nas wielki i niespodziewany sukces, realizacja marzeń i mobilizacja do dalszych treningów i spełniania się nie tylko w medycynie, ale i w sporcie - mówi dr Adam Kabiesz. Jak zapewnia, nie ma problemu w połączeniu pasji jaką jest dla niego medycyna z zamiłowaniem do aktywności fizycznej.

Dodaje: - Jeśli się czegoś naprawdę chce, to można zorganizować swoje życie tak, aby marzenia mogły się ziścić. Jedyna obawa wynika z możliwości kontuzji. Nam się na szczęście udaje ich uniknąć.

Jak przypomina Anna Ginał, rzecznik prasowy szpitala, to nie pierwszy sportowy sukces okulistów ze szpitala uniwersyteckiego. Adam Kabiesz z wcześniejszych Mistrzostw Świata Lekarzy w austriackim Wels przywiózł aż 6 medali, w tym 5 złotych, a z chorwackiego Zagrzebia - 4 złote krążki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum