Doktor Burski i inni

Autor: dziennik.pl/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2009 16:52

Gdzie łatwiej o dramat i emocje, niż w szpitalu? Doskonale rozumieją to scenarzyści, dla których, podobnie jak dla widzów, szpital jest jednym z najbardziej lubianych miejsc akcji. Dziennik przypomina aktorów ze szklanego ekranu grających lekarzy i pisze za co ich kochają widzowie.

Dr Blazej (grany przes Josefa Abrhama) ze "Szpitala na peryferiach". Dla tych, którzy pamiętają lata 70. i 80. ubiegłego wieku, to prawdziwa klasyka. Wszystkie Polki szalały za lekarzem z czechosłowackiego szpitala. Zdarzył się nawet przypadek takiej, która będąc w zaawansowanej ciąży, martwiła się, że przez poród przegapi kolejny odcinek przygód doktora Błazeja. Na szczęście udało jej się urodzić w dzień tygodnia niekolidujący z emisją "Szpitalu na peryferiach".

Dr Doug Ross (grany przez George'a Clooneya) z "Ostrego dyżuru". On przyciągał widzów do serialu, a aktorowi serial otworzył drogę do wielkiej kariery w Hollywood. Dr Doug Ross, pracowity lekarz, idealista zawsze w pełnej gotowości, by nieść pomoc potrzebującym, w dodatku zabójczo przystojny, rozłożył na łopatki większość fanek serialu.

Dr Jakub Burski (grany przez Artura Żmijewskiego) z "Na dobre i na złe". Pierwszy lekarz Rzeczpospolitej Polskiej. Nie sposób nie zauważyć, że postać jest inspirowana Dougiem Rossem - też przystojny, też niezmiernie oddany swojej pracy. Inspiracja była udana - Polacy muszą kochać dr Burskiego, skoro serial "Na dobre i na złe" emitowany jest od ponad dziesięciu lat - zauważa Dziennik.

Dr Jack Shepard (grany przez Matthew Foxa) z "Zagubionych". Gdyby nie dzielny dr Jack, niejeden rozbitek nieszczęsnego lotu straciłby życie. Lekarz nie tylko służył medyczną pomocą, miał też silne skłonności do objęcia władzy absolutnej nad innymi bohaterami serialu. Jednych doprowadza do szału, inni widzowie go uwielbiają.

Zobacz też: http://www.rynekzdrowia.pl/Rynek-Zdrowia/archiwum,Zeby-specjalisci-nie-kpili,658,2007,5.html

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum