Dodatkowy miliard warszawiacy wydaliby na budowę szpitala

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2015 10:52

Tak zdecydowali warszawiacy pytani przez TVN24 w sondzie na co należy spożytkować miliard złotych, który zostanie zaoszczędzony na budowie II linii metra.

Dodatkowy miliard warszawiacy wydaliby na budowę szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak się okazało po otwarciu ofert w przetargu na budowę II linii metra, może ona kosztować miliard złotych mniej. Zdaniem warszawiaków takie pieniądze z budżetu miasta najlepiej byłoby wydać na powstanie szpitala w dzielnicy Białołęka.

Pytani przez dziennikarkę telewizji TVN24 mieli do wyboru kilka propozycji, inwestycji o których wcześniej dyskutowano, ale zabrakło na nie środków w budżecie miejskim, m.in. odbudowę Pałacu Saskiego czy modernizację stadionu Polonii Warszawa.

Przepytani warszawiacy niemal jednogłośnie postawili na szpital. - Zdecydowanie szpital dla ratowania życia i zdrowia mieszkańców miasta. Stadion życia nie uratuje, a wręcz przeciwnie, może je zabrać - tłumaczył swój wybór jeden z przechodniów.

Jak przypomina TVN24, 8 maja na sesji rady dzielnicy Białołęka radni jednogłośnie przyjęli stanowisko za utworzeniem Wielospecjalistycznej Przychodni ze Szpitalem Chirurgii Jednego Dnia w dzielnicy.

W czerwcu takie stanowisko przyjęła także Rada Warszawy. - Radni zaznaczyli, że powinna to być inwestycja priorytetowa i powinna się zakończyć do 2018 roku - mówi Małgorzata Gawkowska, rzeczniczka Białołęki.

Więcej: tvnwarszawa.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum