Do księgarń trafi nowa biografia prof. Religi

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 09 października 2014 10:31

W piątek (10 października) na rynek wydawniczy trafi książka ''Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga'' - portret fascynującego człowieka, wielkiego chirurga i polityka z wizją.

Do księgarń trafi nowa biografia prof. Religi

''Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty". Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek" - mówią pacjenci. Inni mocniej: „Moja miłość".

"Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty to zbyt wiele, ale świetny był na pewno. Trudno pisać o kimś takim, zwłaszcza, że na każdym kroku słyszeliśmy przestrogi: Musicie go pokazać w dobrym świetle, opisać zalety, pomijać wady, nie wolno szargać imienia...'' - czytamy w nocie wydawniczej.

Autorzy biografii - Judyta Watoła i Dariusz Kortko - ostrzegają tych, dla których nie do przyjęcia jest obraz profesora, który za dużo pije, pali jak smok, klnie jak szewc, bywa niesprawiedliwy, wymaga za dużo, narzuca mordercze tempo, słucha złych podszeptów, bywa próżny...

Jesteśmy przekonani, że człowiek z bagażem wad jest bardziej prawdziwy. A im bardziej prawdziwy, tym obraz lepszy - piszą.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum