×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Do Wenezueli dotarł transport z żywnością, lekarstwami i sprzętem medycznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia17 kwietnia 2019 07:32

Do Wenezueli dotarł pierwszy transport pomocy humanitarnej zorganizowanej przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) - poinformował Mario Villarroel, przewodniczący wenezuelskiego MKCK.

Do Wenezueli dotarł transport z żywnością, lekarstwami i sprzętem medycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według źródła AFP ładunek oprócz żywności zawierał lekarstwa i sprzęt medyczny. Zdjęcia zamieszczone na wenezuelskich portalach społecznościowych pokazują, jak towar na lotnisku jest rozładowywany z samolotu, po czym wywożony jest samochodami ciężarowymi.

- Pomoc zostanie rozprowadzona zgodnie z naszymi podstawowymi zasadami, z zachowaniem neutralności, bezstronnością i niezależnością. Nie zezwolimy na upolitycznienie tego osiągnięcia, jakim jest dostarczenie transportu do Wenezueli - powiedział we wtorek (16 kwietnia) Villarroel.

AFP przypomina, że ubiegłym tygodniu urzędujący, ale nieuznawany przez społeczność międzynarodową prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zgodził się współpracować z agencjami ONZ w celu zapewniania społeczeństwu wszelkiej pomocy humanitarnej. Pod koniec marca MKCK poinformował, że w połowie kwietnia będzie w stanie dostarczyć pomoc dla 650 tysięcy osób.

W Wenezueli od ponad dwóch miesięcy trwa stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko prezydentowi Maduro 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju ogłosił się Juan Guaido, który uznał prezydenturę rywala za nielegalną.

W kraju pogłębia się najpoważniejszy w jego historii kryzys polityczny i gospodarczy. Wenezuelska gospodarka znajduje się w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości, a w sklepach brakuje niemal wszystkich produktów. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum