Do Ministerstwa Zdrowia na luzie i z ciekawością? Tak, resort zaprasza do siebie na...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2018 21:00

Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego pałacu Paca, pamiątkowe zdjęcie przy mównicy ministra zdrowia oraz wystawa mebli zabytkowych i zegarów - to tylko niektóre atrakcje, czekające na wszystkich, którzy w sobotę (19 maja) zechcą siedzibę resortu zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia zaprasza w swoje progi 19 maja. Fot. PTWP

Jak informuje MZ, podczas Nocy Muzeów wszystkie zainteresowane kobiety w wieku uprawniającym do wykonania badania mammograficznego (od 35 lat) będą mogły się bezpłatnie przebadać w mammobusie. Przy czym jeżeli Panie są w wieku 50 – 69 lat badania będą prowadzone w ramach populacyjnego programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez NFZ, w ramach którego badania można robić co dwa lata.

Mammobus będzie ustawiony przy budynku Ministerstwa Zdrowia, przy ul. Kapucyńskiej, w godzinach 14-22. Panie chcące się przebadać powinny zabrać ze sobą dowód osobisty.

Główna siedziba Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 będzie dostępna dla zwiedzających od godziny 18.00 do 24.00. Każda grupa będzie zwiedzać zabytkowy gmach w towarzystwie zawodowego przewodnika, który opowie o ciekawej historii budynku. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie o godz. 23.00.

Więcej: www.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum