Do 18 maja zgłoszenia w konkursie na Legitymację Osób Niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2017 11:04

Do 18 maja można zgłosić swój projekt do konkursu na wzór Legitymacji Osób Niepełnosprawnych "Moja Legitymacja" - przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Autor zwycięskiego projektu może liczyć na 5 tys. zł nagrody.

Do 18 maja zgłoszenia w konkursie na Legitymację Osób Niepełnosprawnych
Do 18 maja zgłoszenia w konkursie na Legitymację Osób Niepełnosprawnych. Fot. Archiwum

Organizatorem konkursu jest MRPiPS. Na stronie internetowej resortu zwrócono uwagę, że projekt powinien być przygotowany zgodnie z aktualnymi trendami. "Ma on nawiązywać do charakteru dokumentu, cechować się wysokim poziomem artystycznym, oryginalnością, estetycznością, nowoczesnością i innowacyjnością oraz gwarantować możliwość produkcji dokumentu" - podkreślono.

Jak poinformowało MRPiPS, wyłoniony w konkursie projekt szaty graficznej legitymacji będzie w szczególności zamieszczany jako wzór w aktach prawnych oraz nadrukowywany na blankiecie legitymacji; będzie również wykorzystywany w działalności informacyjnej, promocyjnej i szkoleniowej.

Ministerstwo przypomina, że konkurs zostanie przeprowadzony trzyetapowo. "W pierwszym etapie formalnej i merytorycznej oceny dokona powołana przez organizatora Kapituła Konkursu. W drugim etapie wybrane projekty zostaną poddane głosowaniu internetowemu dzięki specjalnej funkcji udostępnionej na stronie internetowej MRPiPS. W ramach trzeciego etapu konkursu ostatecznego wyboru projektu szaty graficznej Legitymacji Osób Niepełnosprawnych dokona ostatecznie MRPiPS" - wyjaśniono.

Od 1 sierpnia 2017 r. będą obowiązywały nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością - zakłada to nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Środowisko osób z niepełnosprawnościami od dawna postulowało, by legitymacje - dziś przypominające te szkolne - zostały zastąpione plastikowymi kartami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum