Do 15 grudnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Grant na zdrowie”

Autor: KK • Źródło: Mat. prasowe30 listopada 2022 15:08

Gedeon Richter, we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, ogłaszają III edycję konkursu „Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom”. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 grudnia.

Do 15 grudnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Grant na zdrowie”
Do 15 grudnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Grant na zdrowie” Fot. Mat. prasowe

Dwie zwycięskie organizacje otrzymają granty w wysokości 20 000 zł na realizację swoich projektów. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 grudnia 2022. Ogłoszenie wyników oraz uroczystość rozdania nagród zaplanowano na 8 lutego 2023.

- Światowy Dzień Chorego to najlepszy moment na to aby wręczyć nagrody przyczyniające się do zrealizowania najpilniejszych potrzeb pacjentek – mówi Igor Grzesiak, wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

– Wspólnie z Gedeon Richter ogłaszamy kolejną, już 3. edycję konkursu Grant na zdrowie, ponieważ mamy świadomość jak wiele pozostaje jeszcze do zrobienia w obszarze zdrowia kobiet.

W poprzednich dwóch edycjach zostało zgłoszonych aż ok. 100 różnych projektów

Celem konkursu  jest wyróżnienie i promowanie organizacji pacjentów, które realizują projekty w obszarze zdrowia kobiet. W poprzednich dwóch edycjach w sumie zostało zgłoszonych aż ok. 100 różnych projektów, co świadczyć może o skali problemów z jakimi borykają się w swoim codziennym życiu pacjentki.

- Organizacje pacjentów wiedzą najlepiej jakiej pomocy oczekują ich podopieczni. Organizując konkurs Grant na zdrowie możemy być bliżej pacjentek, wesprzeć je w codziennym życiu i zmaganiach na drodze do zdrowia – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska.

– W Gedeon Richter zdajemy sobie sprawę z tego, że sukces terapeutyczny zależy nie tylko od wartościowych leków. Ogromne znaczenie ma świadomość pacjenta dotycząca przebiegu samej terapii i codzienność w życia w chorobie. Odpowiedzialność za powodzenie terapii w dużej mierze spada na pacjenta lub opiekunów chorej osoby. Rozumiemy to i, dzięki Grantowi na zdrowie, udzielamy realnej pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – tłumaczy.

Inicjatywy takie jak konkurs „Grant na zdrowie” są szczególnie cenne dla niewielkich organizacji pozarządowych. Dzięki środkom z grantu mogą wdrażać projekty, które mają szanse realnie poprawić sytuację pacjentów – mówi Igor Grzesiak.

– Jako instytucja powołana w celu zwiększania świadomości obywatelskiej w zakresie praw pacjenta, postaw prozdrowotnych oraz rozwoju środowiska organizacji pacjentów w Polsce, z pełnym przekonaniem wspieramy inicjatywę konkursu Grant na zdrowie i przystępujemy do kolejnej jego edycji.

Zainteresowanie konkursem „Grant na zdrowie” w środowisku organizacji pozarządowych rośnie. W ubiegłorocznej edycji o grant walczyło aż 50 zgłoszeń.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum