Dlaczego Polacy z Wlk. Brytanii sprowadzają leki z kraju?

Autor: polishexpress.co.uk/Rynek Zdrowia • • 25 września 2016 21:30

Każdy Polak, który mieszka za granicą prędzej czy później przeczyta tego typu zapytanie na grupie, czy forum internetowym: ”Jakie leki mam przywieźć z Polski? Tylko proszę o szybką odpowiedź, bo wyjazd już jutro”.

Dlaczego Polacy z Wlk. Brytanii sprowadzają leki z kraju? Fot. Archiwum

Nad zjawiskiem sprowadzania lekarstw z Polski przez emigrantów zastanawia się portal polishexpress.co.uk i zaznacza na wstępie, że wszystkie maści i syropy, tabletki i olejki są także w angielskich aptekach i wcale nie trzeba jechać po nie nad Wisłę.

Wymaga to jednak pewnego wysiłku, czasem trudniejszego do wykonania niż przelot samolotem - tłumaczy polishexpress.co.uk. Trzeba bowiem zebrać się na odwagę i podejść do brytyjskiego farmaceuty, by zadać mu pytanie. A jak dobrze wiemy, zadanie to przerasta niejednego rodaka.

Zwraca się też uwagę na wpływ reklamy telewizyjnej, na której wychowali się Polacy. Polska telewizja, czy to państwowa, czy prywatna pęka w szwach od reklam leków, syropów i herbatek przeczyszczających. Już małe dziecko w Polsce wyedukowane na uniwersytecie telewizyjnym, z którego wykładów korzysta codziennie, doskonale wie, o jaki syrop zapytać panią magister w aptece.

Po przeprowadzce na Wyspy i włączeniu angielskiej telewizji doznajemy szoku: gdzie podziały się nasze ulubione reklamy syropów i tabletek? Tymczasem w brytyjskiej telewizji reklama lekarstw należy do rzadkości. Przyczyna jest banalna. Większość osób dostaje leki za darmo od swojego lekarza. Dzieciom przysługują darmowe leki aż do dwudziestego roku życia. Dlatego producenci mogą stawać na głowie i reklamować, a oszczędna matka i tak zamiast słuchać reklamy, pójdzie do przychodni, bo wie, że na receptę dostanie lekarstwo za darmo.

Czytaj: www.polishexpress.co.uk

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum