×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Darmowe badania na 30-lecie szpitala Rydygiera. Start 13 lutego

Autor: • Źródło: PAP07 lutego 2023 15:17

Ok. 30 wydarzeń prozdrowotnych dla pacjentów przygotowuje szpital im. Ludwika Rydygiera w Krakowie z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia swojej nieprzerwanej działalności. Pierwszy projekt ruszy 13 lutego. Będą to badania USG tarczycy, USG piersi, USG stawu kolanowego oraz badania słuchu.

Darmowe badania na 30-lecie szpitala Rydygiera. Start 13 lutego
Siedziba Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Fot. PAP/Art Service 2

 

Darmowe badania na 30-lecie szpitala Rydygiera. Start 13 lutego

- Co miesiąc będą różne akcje profilaktyczne - badania, diagnostyka - promujące zdrowy tryb życia, aby nasi mieszkańcy zyskali pomoc - powiedział dziennikarzom we wtorek prezes Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Artur Asztabski.

Wydarzenia mają być bezpłatne, informacje o nich będą aktualizowane na stronie internetowej 30lat.szpitalrydygier.pl.

Pierwszy projekt dla pacjentów ruszy 13 lutego, potrwa do 24 lutego. Będą to badania USG tarczycy, USG piersi, USG stawu kolanowego oraz badania słuchu. Zaś w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim, jednostce należącej do szpitala, 23 lutego, w Dniu Walki z Depresją, będzie można porozmawiać z psychologiem i otrzymać informacje nt. możliwości terapeutycznych.

- Przez trzy dekady szpital bardzo się zmienił. Budowa szpitala odbyła się w okresie przemian społecznych, gospodarczych, ustrojowych. Dlatego ta historia jest bardzo bogata. Były chwile, gdy szpital się rozwijał, ale i była nawet mowa o zamknięciu, zrobieniu biurowca z tego szpitala  - wspominał prezes podkreślając, że dopiero w latach 90., dzięki zaangażowaniu wielu osób, inwestycja została sfinalizowana. "Była to największa inwestycja w Krakowie" - powiedział.

Dziś w szpitalu Rydygiera działają 22 oddziały, blok operacyjny oraz 21 poradni. Ponad 70 proc. porad udzielanych w placówce to porady onkologiczne. Przy lecznicy funkcjonują też Ośrodek Terapii Hiperbarycznej, Małopolskie Centrum Rehabilitacji Ręki, Małopolskie Centrum Oparzeniowo-Plastyczne, Małopolskie Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet, Centrum Radioterapii Amethyst. W ostatnim roku w szpitalu na świat przyszło ok. 30 tys. dzieci.

Kontrakt placówki z NFZ na 2023 r. wynosi blisko pół miliarda złotych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze