Daily Express: aktywni społecznie są zdrowsi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 września 2009 14:53

Aktywność społeczna jest tak samo ważna dla podtrzymania zdrowia człowieka, jak sport, dieta lub leki. Do wniosku takiego doszli naukowcy brytyjscy i australijscy, których wyniki badań opublikował londyński dziennik Daily Express.

Daily Express: aktywni społecznie są zdrowsi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według naukowców, aktywne kontakty i działania w ramach różnych grup oraz organizacji społecznych przyczyniają się do obniżenia ryzyka zawału serca, udaru, a nawet grypy.

Gazeta omawia wyniki badań prof. Jolandy Getten z australijskiego Uniwersytetu Queensland, według których pasjonujące rozmowy przy stole, w tym także w restauracjach i kawiarniach, zwiększają aktywność pracy mózgu, co w bardzo korzystny sposób wpływa na zdrowie.

- Ustaliliśmy, jak ważną sprawą jest znajdowanie się w grupie społecznej i identyfikowanie się z jakimś konkretnym kolektywem - podkreśliła Getten.

Jej zdaniem, liczne choroby, przede wszystkim o charakterze psychicznym, są następstwem braku pozytywnych kontaktów człowieka. - Szczególną wartość ma przy tym przyjaźń między ludźmi - podkreśliła profesor.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum