Czy w ośrodku pomocy społecznej w Studzienicznej panuje przemoc?

Autor: Uwaga TVN/Rynek Zdrowia • • 15 października 2009 11:33

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Studzienicznej niepełnosprawne maluchy są źle traktowane - ujawnia program "Uwaga" TVN.

Zachowanie zakonnic wobec podopiecznych dzieci zarejestrował telefonem komórkowym przypadkowy turysta. Siostry wszystkiemu zaprzeczają.

Mężczyzna opisał, jak zakonnica okłada dziecko butami po głowie, krzyczy na nie, targa za włosy, bije po twarzy. Również reporterzy TVN zarejestrowali przykłady agresji wobec wychowanków Domu Pomocy.

Poproszone o komentarz siostry twierdzą, że w całej sytuacji nie ma nic złego, a ich zachowanie to obrona przed dziećmi: – Ja tutaj nie widzę wyraźnie, żeby ona targała ją za włosy. Ona trzyma ją za głowę – tak film nagrany przez turystę ocenia dla TVN siostra Anna, dyrektor DPS w Studzienicznej.

W prowadzonym przez zakonnice domu opieki mieszka 50 dzieci z porażeniem mózgowym, chorobą Downa, autyzmem, niepełnosprawnych fizycznie.

Osoba, która odebrała telefon w ośrodku, powiedziała nam, że rozpowszechniane informacje o przemocy wobec dzieci są nieprawdziwe i rozłączyła się.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum