Czy Niedzielskiemu wciąż jest potrzebna ochrona? Minister odpowiada

Autor: KG • Źródło: RMF FM, Rynek Zdrowia05 października 2021 10:00

- Od maja, od kiedy po raz pierwszy zdarzył się incydent najścia w moim domu - od tego czasu ochrona jest mi potrzebna - przyznał minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że ruch antyszczepionkowy stara się organizować różne prowokacje przy jego wyjazdowych wystąpieniach.

Fot. PAP/Marcin Bielecki
  • Szef resortu zdrowia przyznał, że od maja stale ma zapewnioną ochronę
  • Stało się tak po incydencie w domu Adama Niedzielskiego
  • Przypomnijmy, że w maju kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się jego prywatne mieszkanie
  • Szef MZ przyznał, że ruch antyszczepionkowy stara się organizować różne prowokacje przy okazji jego wyjazdów poza Warszawę
  • Niedzielski dodał, że na co dzień w zwyczajnych spotkaniach spotyka się z ''dosyć życzliwymi reakcjami ludzi''

Zapytany przez red. Roberta Mazurka w RMF FM we wtorek (5 października) o to, czy ochroniarz mu towarzyszy również na spacerze z żoną - nie zaprzeczył i podkreślił, że nie może ujawniać publicznie, w jakich sytuacjach nie ma przy nim ochrony.

I dodał: - W zasadzie, jeśli nie jest to jakaś zorganizowana hucpa, to ja w zasadzie spotykam się z dosyć życzliwymi reakcjami ludzi.

Podkreślił, że nie chodzi tylko o spotkania biznesowe, oficjalne.

- Tylko gdzieś tam na spacerze, czy podczas biegania, uprawianiu sportu. Raczej mam takie wyrazy sympatyczne w sensie witania się, rozmowy krótkiej. Jeżeli ktoś ma intencje pokazania hejtu, to wtedy oczywiście jest to nieprzyjemne - stwierdził. 

Przyznał, że sytuacja dotyka jego rodzinę.

- Staram się, żeby to działo się w jak najmniejszym stopniu. Ta ilość czasu, którą spędzam sam - w sensie zawodowym - powoduje, że moja rodzina nie jest aż tak narażona - stwierdził minister Niedzielski.

To było wtargnięcie do budynku, w którym mieszka minister zdrowia

Przypomnijmy, że w maju minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na swoim Twitterze, że został objęty ochroną.

''Podjęte zostaną również kroki prawne'' - dodał, komentując incydent wtargnięcia w piątek 21 maja ok. godz. 20 grupy kilkunastu osób do bloku, gdzie znajduje się jego prywatne mieszkanie ministra. 

Niedzielski podkreślał wtedy: '' Bezmyślna agresja nie może zdominować naszego życia publicznego i pozostać bez reakcji''.

Czytaj też: Minister Niedzielski objęty ochroną po wtargnięciu grupy osób pod drzwi jego mieszkania

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum