Czwarta edycja plebiscytu stomaPERSONA została rozstrzygnięta

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2019 08:09

W Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród stomaPERSONA 2018. Już czwarty raz stomicy wybrali przedstawicieli środowiska medycznego, dla których opieka okołostomijna jest nie tylko zawodem, ale misją i prawdziwym życiowym powołaniem.

Czwarta edycja plebiscytu stomaPERSONA została rozstrzygnięta
Nagroda StomaPERSONA; FOT. Materiały prasowe

Podczas uroczystości, organizowanej po raz czwarty przez Fundację STOMAlife, odbyła się również debata pt. "E-zdrowie czy e-choroba? Jakie korzyści może przynieść telemedycyna", w której udział wzięli przedstawiciele środowiska medycznego, stomijnego, producentów sprzętów medycznych oraz biura Rzecznika Praw Pacjenta.

StomaPERSONA to plebiscyt organizowany przez Fundację STOMAlife od 2014 roku, w którym sami pacjenci wybierają zwycięzców w trzech kategoriach: pielęgniarka stomijna, lekarz, placówka medyczna. W tym roku statuetki i vouchery edukacyjne ufundowane przez firmę Salts odebrali:

• W kategorii Pielęgniarka: Beata Gancarz z Poradni Urologicznej w USK w Opolu i Beata Kwiecińska z Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim.
• W kategorii Lekarz: dr hab. Wojciech Szczęsny z Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej CM UMK w Bydgoszczy.
• W kategorii Placówka Medyczna: Teresa Siemianowska - Punkt Konsultacyjno-Szkoleniowy we Włocławku.

Tegoroczna Gala, która odbyła się 22 maja, objęta została patronatem Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce oraz, po raz trzeci, Rzecznika Praw Pacjenta. - To dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie dowód na to, że środowisko stomijne jest coraz silniejsze, a problemy stomików dostrzega i wspiera coraz więcej instytucji - mówi Dorota Minta, prezes Fundacji STOMAlife.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum