Czteroletni nałogowiec, który rzucił palenie

Autor: Reuters, tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2010 08:00

Czteroletni mieszkaniec Indonezji właśnie rzucił palenie. Rodzice chłopca przyznali, że byli tak zajęci pracą, iż zupełnie zaniedbali osobiste wychowywanie synka.

Pod ich nieobecność, charakter malca kształtowała ulica. Efekt? Malec już w wieku trzech lat palił jak smok, sprawnie przeklinał i zachowywał się dość agresywnie.

Kiedy w lokalnych mediach nagłośniono historię małego palacza, władze zdecydowały się pomóc rodzinie. Przeniesiono ją w inne miejsce, aby wyrwać chłopca z destruktywnego środowiska i utworzono dla niego specjalną klinikę rehabilitacyjną.

Po zmianie środowiska i czterech miesiącach leczenia, nawyki dziecka znacznie się poprawiły. Już nie przeklina, nie denerwuje się tak łatwo, oduczono go palić. Na dodatek znacznej zmianie uległa jego waga.

Przypadek palącego dziecka nie jest czymś niezwykłym w Indonezji. W ostatnich dniach media obiegły zdjęcia dwulatka palącego 40 papierosów dziennie, który na próby odebrania mu papierosów reaguje agresją. Kiedy nie dostanie papierosów z wrzaskiem uderza głową o ścianę…

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum