Częstochowa: szpital wydał kalendarz z rysunkami małych pacjentów

Autor: Danuta Starzyńska-Rosiecka - PAP/Rynek Zdrowia • • 26 grudnia 2017 15:16

Rysunki misiów wykonane przez dzieci - pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie - znalazły się w kalendarzu na 2018 r., wydanym właśnie przez placówkę.

Szpital nawiązał niedawno współpracę z naukowcami z Politechniki Częstochowskiej, tworząc Szpitalną Politechnikę dla małych pacjentów. Świetlice na oddziale stały się tym samym salami wykładowymi, gdzie dzieci pobierają "bezbolesne" lekcje fizyki.

- Dodatkowo stale potrzebne są materiały edukacyjne, nowoczesne pomoce szkolne, zabawki stymulujące rozwój dzieci. To, niestety, sporo kosztuje. Szukaliśmy pomysłu na zdobycie dodatkowych środków, a z pomocą przyszły... misie - powiedziała ordynator oddziału pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie dr Małgorzata Klimza.

Spośród prac pt. "Pluszowy Miś" - wykonanych przez najmłodszych pacjentów - udało się wybrać dwanaście najciekawszych. Trafiły do jednej z częstochowskich drukarni, która zaoferowała wsparcie i nieodpłatnie zamieniła dziecięce obrazki w profesjonalny kalendarz na nadchodzący rok w limitowanej edycji - jest tylko 50 sztuk.

Kalendarza nie można nigdzie kupić, można go zdobyć przekazując datek na rzecz Stowarzyszenia "Przywróćmy Dzieciom Zdrowie", od lat działającego na rzecz częstochowskiej pediatrii. Cały dochód z akcji #MisiezParkitki zostanie przekazany na rzecz wyposażenia w najpotrzebniejsze materiały edukacyjne świetlic oddziału pediatrycznego.

- To niecodzienna, pierwsza tego typu inicjatywa, ale bardzo mocno wierzymy, że się sprawdzi i będzie kontynuowana - powiedziała dr Małgorzata Klimza. (PAP)

Anna Gumułka (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum