Częstochowa: szpital wycofał zakaz przychodzenia w spodniach na badanie

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2019 21:26

Zakaz spodni - taka informacja skierowana do pacjentek pojawiła się w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Od razu wywołała ogromne kontrowersje, głównie wśród kobiet.

Częstochowa: szpital wycofał zakaz przychodzenia w spodniach na badanie
Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie. Fot. Archiwum

W poradni ortopedycznej pojawiła się niecodzienna kartka z ogłoszeniem o treści: „Uwaga!!! Pacjentki do badania kolan i zastrzyków do stawu kolanowego PROSZONE SĄ zgłaszać się w dniu badania w spódnicy. ZAKAZ SPODNI!!!”

Sprawę nagłośniła w mediach społecznościowych jedna z internautek, pisząc, że to dyskryminacja kobiet w dostępie do świadczeń medycznych. Kto i jakim prawem tworzy takie wymogi? - pyta w poście. W komentarzach pojawiła się wątpliwość co w podobnej sytuacji miałby zrobić mężczyzna. A mężczyzna analogicznie powinien stawić się zimą w szortach? Czy facetom nie bada się kolan? - pyta jedna z internautek.

Serwis mamadu.pl dotarł do stanowiska szpitala dotyczącego kontrowersyjnej kartki z zakazem przychodzenie w spodniach. Jak informuje placówka, była to inicjatywa personelu, wynikająca z praktycznych obserwacji. Celem było: skrócenie czasu przygotowania pacjentek do badania, poświęcenie więcej czasu na badanie.

Informacja miała charakter prośby, a nie nakazu. Nie miała w zamiarze dyskryminacji kobiet. Nie zdarzyło się, aby ktoś, kto przyszedł w spodniach, nie został przyjęty - czytamy na mamadu.pl.

Ostatecznie kartka z zakazem zniknęła z drzwi poradni ortopedycznej częstochowskiego szpitala.

Czytaj: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum