Częstochowa: szpital wojewódzki chce szkolić młodych rodziców

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2015 09:22

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie przygotowuje się do utworzenia grup wsparcia dla ludzi, którzy dopiero co zostali rodzicami. Placówka planuje też wykłady dla kobiet w ciąży, poświęcone poradom praktycznym oraz spotkania z lekarzami i położnymi.

Częstochowa: szpital wojewódzki chce szkolić młodych rodziców

Kobiety w ciąży i rodzice małych dzieci, gdy mają jakieś pytania czy problemy, szukają odpowiedzi i rozwiązań w internecie. To źródło nie zawsze jest pewne. W szpitalu będą mogli poradzić się fachowców, praktyków, bo prelegentami będą pielęgniarki, położne i lekarze oddziału neonatologii.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w auli szpitalnej. Nie trzeba się zapisywać, umawiać, wystarczy po prostu przyjść. Nie trzeba też płacić. Szpital pierwsze spotkanie planuje 27 marca.

Położna Małgorzata Żołnowska będzie wtedy mówiła o ciąży - jej przebiegu, trymestrach, najlepszej w tym czasie diecie, zasadach pielęgnacja skóry i piersi. Inna położna Marianna Zbroińska opowie o przygotowaniu do porodu, etapach tego procesu i o połogu. Położna i doradca ds. laktacyjny Karolina Jędryka zajmie się tematem karmienia piersią.

Będą też materiały szkoleniowe do każdego poruszanego zagadnienia. Do tego uczestnicy zajęć dostaną numery telefonów do położnych i pielęgniarek z grup wsparcia dla rodziców.

Szpital współpracuje z Kampanią "Bezpieczny Maluch", której cel to uczenie przyszłych i aktualnych rodziców zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w stanach zagrożenia życia u noworodka i małego dziecka.

Więcej: m.czestochowa.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum