RZX/Rynek Zdrowia | 03-11-2018 11:15

Częstochowa: pacjenci oddziałów dziecięcych tworzą kalendarz

Powstanie druga edycja niezwykłego, charytatywnego kalendarza Misie z Parkitki - informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie.

Fot. materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Mali pacjenci oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie (zarówno tych przy ulicy Bialskiej, jak i w placówce przy ul. PCK) rozpoczynają w szpitalnych świetlicach pracę nad kalendarzem.

Opiekę nad nimi będą sprawować pedagodzy. Szpital bardzo dziękuje za zaangażowanie nauczycielom, którzy na co dzień pracują z dziećmi w ramach szpitalnych grup wychowawczych.

Anna Ginał, rzecznik prasowy szpitala, przypomina, że zeszłorocznym hitem był miś czerwcowy przypominający Świnkę Pepę. - Wierzymy, że w tym roku najmłodsi pacjenci też pozytywnie nas zaskoczą swoimi pomysłami, niezwykłymi rysunkami i radością ich tworzenia - dodaje.

Zgodnie z ideą projektu - kalendarza nie można kupić, ale można go otrzymać i wpłacić dobrowolny datek na rzecz Stowarzyszenia "Przywróćmy Dzieciom Zdrowie". Dochód z akcji pomoże wyposażyć świetlice szpitalne w nowoczesne materiały edukacyjne.