Częstochowa: Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2013 19:48

Około 4 tys. osób uczestniczyło na Jasnej Górze w Pielgrzymce Służby Zdrowia. Częstochowskie sanktuarium odwiedzili lekarze, pielęgniarki, położne, pracownicy pogotowia ratunkowego, rehabilitanci, farmaceuci, diagności laboratoryjni, a także dyrektorzy szpitali i innych placówek medycznych.

Częstochowa: Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

Głównym wydarzeniem pielgrzymki była niedzielna msza św. Eucharystii przewodniczył bp Stefan Regmunt, który stoi na czele Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Służby Zdrowia. Homilię wygłosił metropolita warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

Hierarcha powiedział w kazaniu, że środowisko służby zdrowia reprezentuje zawody wyjątkowe, ponieważ mają one bezpośrednie odniesienie do najwyższej wartości, jaką jest człowiek. Nawiązując do słów Jana Pawła II arcybiskup podkreślił, że z zawodami medycznymi wiąże się szczególne powołanie. - Każda praca wśród chorych jest służbą człowiekowi, jest to ten rys samarytański, który powinien nas wszystkich charakteryzować - wskazał.

Pielgrzymce towarzyszyły Rekolekcje Pracowników Służby Zdrowia, które w tym roku poprowadził ks. Lucjan Szczepaniak. Spotkanie rozpoczęło się w piątek i trwało do sobotniego wieczora. Uwieńczeniem rekolekcji był Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej. Później Drogą Krzyżową i nocnym czuwaniem przed Cudownym Obrazem rozpoczęła się pielgrzymka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum