Czechy: całkowity zakaz palenia papierosów na lotnisku w Pradze

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2018 13:17

Od 1 maja na lotnisku w stolicy Czech, Pradze obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Zlikwidowane zostały palarnie w strefie tranzytowej. Zakaz palenia dotyczy także papierosów elektronicznych. Przed terminalami wyznaczono 14 miejsc dla palaczy.

Praskie lotnisko dołączyło do innych portów lotniczych, gdzie nie wolno palić tytoniu i elektronicznych papierosów. Fot. strona lotniska im. Vaclava Havla w Pradze.

- Spodziewam się, że liczba lotnisk, gdzie nie można palić, będzie rosła, więc chcemy wyjść na przeciw temu trendowi - powiedział agencji CTK szef lotniska im. Vaclava Havla w Pradze Vaclav Rzehorz.

Wprowadzając całkowity zakaz palenia, władze portu lotniczego oceniły funkcjonowanie prowizorycznych palarni, które znajdowały się w strefie tranzytowej i wzięły pod uwagę skargi pasażerów. W przyszłych inwestycjach przewidziano wybudowanie palarni, które będą spełniały wszelkie prawne wymagania - napisała CTK.

Praskie lotnisko dołączyło do innych portów lotniczych, gdzie nie wolno palić tytoniu i elektronicznych papierosów. Takimi są lotniska w Wielkiej Brytanii, ponad 600 lotnisk w USA, gdzie już od roku 1990 r. nie można było palić podczas większości lotów. Od 2000 r. obowiązuje ogólnoświatowy zakaz palenia tytoniu na pokładach samolotów.

Pasażerowie o nowej regulacji na lotnisku w Pradze są informowani bezpośrednio w terminalach i na stronie internetowej.

Piotr Górecki - PAP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum