Czechy: blisko 13 tys. zakażeń w ciągu doby

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 października 2020 09:45

Ministerstwo zdrowia Czech podało w czwartek, że w ciągu doby przybyło 12 977 zakażeń SARS-CoV-2. To najgorszy bilans w dniu wolnym od pracy, kiedy to przeprowadza się mniej testów, niż w dni powszednie. Środa w Czechach była świętem państwowym.

Czechy: blisko 13 tys. zakażeń w ciągu doby
To najgorszy bilans w dniu wolnym od pracy Fot. Archiwum

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się około 297 tys. osób. Aktywnych przypadków jest prawie 174 tys. Dotąd w Czechach zmarło 2675 zainfekowanych osób. Dziennie przybywa ponad 100 zgonów. Dane ze środy mówią o 74 zmarłych. Dane o przypadkach śmiertelnych resort zdrowia aktualizuje pod koniec dnia, można więc spodziewać się, że bilans zgonów będzie wyższy.

Pod koniec dnia podawane są także dane dotyczące liczby przeprowadzonych testów. We wtorek wykonano ich ponad 45 tys., a udział tych z pozytywnym wynikiem osiągnął rekordowe 34,4 proc. W szpitalach w środę wieczorem było 6624 pacjentów z COVID-19. W stanie ciężkim były 962 osoby.

Aktualnie koronawirus najszybciej szerzy się w powiecie Beneszov w kraju (województwie) środkowoczeskim. W ciągu ostatnich siedmiu dni odnotowano tam 1142 przypadki na 100 tys. mieszkańców. Najmniej zakażeń jest w rejonie położonego na granicy z Niemcami miasta Cheb.

Podczas przypadającej 28 października 102. rocznicy powstania Czechosłowacji politycy wzywali obywateli do przestrzegania restrykcji związanych z epidemią. Od środy obowiązuje zakaz wychodzenia z domów w godzinach od 21 do 5. Sklepy z podstawowymi artykułami zamykane są o 20, a w niedzielę nie działają w ogóle.

Z Pragi Piotr Górecki - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum