Coraz więcej mamy kobiet-alkoholiczek

Autor: Nasz Dziennik/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2009 12:08

W latach 2005-2007 było w Polsce 153 tys. kobiet uzależnionych od alkoholu. Ocenia się, że wśród wszystkich osób uzależnionych, aż 30 proc. stanowią kobiety.

Coraz więcej mamy kobiet-alkoholiczek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z najnowszych badań wynika, że rośnie proporcja alkoholiczek - na dwóch pijących nałogowo mężczyzn przypada jedna kobieta Jeszcze 10 lat temu jedna pijąca ponad miarę kobieta przypadała na 10 nadużywających alkoholu mężczyzn – informuje „Nasz Dziennik”.

Bezpośrednią przyczyną jest nieumiejętność radzenia sobie ze swoimi uczuciami, ucieczka przed światem i jego problemami. Badania mówią również, że w sposób ryzykowny i na granicy uzależnienia pije 6 proc. wszystkich Polek, a od 4 do 7 proc. pań ma problemy związane z nadużywaniem alkoholu. Co dziesiąta Polka w wieku 18-29 lat wypija rocznie ponad 7,5 l czystego alkoholu.

Rośnie też liczba pijących w najmłodszej grupie wiekowej. Badanie Europejskiego Programu Badań Szkolnych na temat Alkoholu i Innych Narkotyków przeprowadzone w 35 krajach europejskich wykazało, że polskie dziewczęta (15-17-latki) są w pierwszej trójce pod względem rozpowszechnienia częstego picia alkoholu (przynajmniej raz w miesiącu). Chłopcy są w pierwszej piątce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum