Co para prezydencka i politycy zaoferują na aukcjach WOŚP?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2018 11:32

Jedwabna muszka prezydenta Andrzeja Dudy, kostium polskiej marki modowej Agaty Kornhauser-Dudy, egzemplarz Konstytucji z dedykacją b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, spacer z prof. Leszkiem Balcerowiczem - można wylicytować na tegorocznej aukcji WOŚP.

Do aukcji włączyło się wielu wielu polityków i samorządowców Fot. Archiwum

Prezydent Andrzej Duda przekazał Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jedwabną muszkę smokingową, ręcznie wiązaną, w której wystąpił na Gali z okazji 25-lecia Telewizji Polsat. Aktualna cena muszki wynosi ponad tysiąc złotych.

Pierwsza dama przeznaczyła na licytację WOŚP trzyczęściowy kostium wizytowy w kolorze fuksji polskiej marki modowej w rozmiarze S. Został on zaprojektowany specjalnie dla niej na spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem i jego żoną, Melanią, podczas ich wizyty w Polsce. Cena kompletu sięga obecnie blisko tysiąca trzydziestu złotych. Zakończenie obu aukcji 14 lutego.

B. prezydent Aleksander Kwaśniewski podarował na tegoroczny Finał WOŚP egzemplarz Konstytucji RP z osobistą dedykacją. "Polska będzie demokratycznym państwem prawnym, jeśli Konstytucję będziemy czytać, stosować i bronić!!" - napisał Kwaśniewski.

W aukcję WOŚP zaangażowali się również politycy PO, m.in. Robert Tyszkiewicz, który powiedział PAP, że zaoferuje piłkę reprezentacji Polski; Arkadiusz Myrcha przekazał na WOŚP słynne serduszko, którego TVP rok temu nie pokazała na jego kurtce, gdy udzielał wywiadu.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer na aukcji WOŚP wystawiła wizytę w Sejmie, po którym sama oprowadzi "zwycięzcę" licytacji oraz zaproszenie na obiad. B. lider Nowoczesnej Ryszard Petru przekazał koszulkę z napisem "Święto Sześciu Króli"; jej cena sięga obecnie 2,5 tys. zł.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej zaoferował kolację azjatycką, połączoną z kursem gotowania oraz opowieścią o historii i kulturze południa Azji; Piotr Misiło (Nowoczesna) - rozegranie z nim meczu w squasha, zwiedzanie Sejmu i wspólny lunch.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaoferował WOŚP ręcznie malowaną bańkę na kompot, o której wspomniano w serialu "Ucho Prezesa" oraz koszulkę z wizerunkiem Wincentego Witosa. Przekaże też na licytację wizytownik i spinki. Rzecznik PSL Jakub Stefaniak na licytację wystawi wycieczkę po Sejmie. - Wcielam się w rolę przewodnika, do tego dodaję koszulkę z Witosem - zadeklarował.

W akcji WOŚP udział bierze również b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski; chętni mogą powalczyć o wspólną przejażdżkę rowerową po okolicach Chobielina, gdzie mieszka.

Licytujący mają też szansę na spacer z przewodniczącym Forum Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszkiem Balcerowiczem, trasą, którą codziennie przemierzał, jako wicepremier i minister finansów. "Ostrzegamy, tempo marszu będzie bardzo dynamiczne!" - napisano na stronie aukcji. Obecna cena za spacer wynosi ponad 5 tys. zł.

W aukcji udział bierze też b. poseł Janusz Palikot; zaoferował on zaproszenie na kolację, którą sam ma przygotować w swoim domu, połączoną z degustacją piw. Licytacja potrwa do 15 stycznia; obecna cena oferty wynosi blisko 5 tys. złotych.

Również samorządowcy włączają się w akcję WOŚP. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaoferowała muszkiet wykorzystany w filmach "Potop" i "Ogniem i mieczem", prezydent Gdyni Wojciech Szczurek - ręcznie zdobioną bombkę ze swoim podpisem; prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego można zatrudnić na jeden dzień w swojej firmie.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum