Co nam daje aktywność na świeżym powietrzu?

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: Artykuł promocyjny dostarczony przez Morele.net29 czerwca 2021 14:56

Aktywność jest zbawienna dla naszego organizmu. Każda forma wprawienia ciała w ruch jest dobra - bez względu na to czy będzie to spacer czy też bieg, albo ćwiczenia. Jeśli jeszcze postawimy na to, aby robić to na świeżym powietrzu, wówczas tego rodzaju duet bardzo mocno przyczyni się do poprawy jakości naszej kondycji, jak również zdrowia. Dlaczego? Co daje nam aktywność na świeżym powietrzu? Podpowiadamy.

Co nam daje aktywność na świeżym powietrzu?

Ćwiczenia na świeżym powietrzu - solidna dawka endorfin

Wiele badań potwierdziło, że sam już fakt przebywania na świeżym powietrzu w otoczeniu natury wpływa na człowieka kojąco i relaksująco. Takie spotkanie z przyrodą sprzyja wydzielaniu endorfin, które bardzo dobrze wpływają na nastrój. Nie bez znaczenia pozostaje także redukcja stresu, a dodanie do tego wysiłku fizycznego powoduje, że taki stan rzeczy utrzymuje się ze zdwojoną siłą. Aktywność na dworze, to bardzo solidna dawka energii, a co za tym idzie, pozytywnego myślenia, co jest wskazane zwłaszcza, kiedy jesteśmy narażeni na stres czy też mamy problemy. Nie bez znaczenia pozostaje także rola słońca, którego promienie dostarczają nam witaminy D3, niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Dotlenienie mózgu i innych narządów

Trening na świeżym powietrzu zapewnia dotlenienie mózgu, jak również wielu innych narządów znajdujących się w naszym organizmie. Dzieje się tak dlatego, że podczas wykonywania różnych aktywności głęboko oddychamy, a więc komórki otrzymują tlen w dużej dawce. To przekłada się na zdecydowaną poprawę krążenia, ale również dostarczenie ważnych substancji odżywczych. Nasze mięśnie są dobrze dotlenione, co przekłada się na zdecydowaną poprawę wydajności oraz wydolności organizmu. Pamiętajmy o tym, że aktywność na świeżym powietrzu działa zbawiennie na nasz układ nerwowy, jak i cały organizm, co wpływa z znacznym stopniu zarówno na koncentrację, ale także logiczne myślenie. Jesteśmy bardziej odporni na stres, a co za tym idzie - jakość naszego życia jest znacznie lepsza.

Na jaką aktywność na świeżym powietrzu postawić?

Nie ma znaczenia, na jaka formę aktywności fizycznej postawimy. Najważniejsze jest to, aby wprawić ciało w ruch, a czy będzie to bieganie w towarzystwie muzyki brzmiącej przez słuchawki douszne czy też trucht, marsz lub ćwiczenia nie ma już znaczenia. Najważniejsze jest to, aby dopasować ruch do indywidualnych możliwości organizmu, jak również kondycji zdrowotnej. Pamiętajmy, że wszystko jest lepsze niż zaleganie na kanapie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum