Co drugi badany pozytywnie ocenia funkcjonowanie ZUS

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2019 13:34

Funkcjonowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pozytywnie ocenia co drugi badany (47 proc.) negatywnie - 36 proc. - wynika z najnowszego badania CBOS. Autorzy sondażu zaznaczają, że notowania tej instytucji są jednymi z najlepszych w historii badań, tj. od 2009 r.

Co drugi badany pozytywnie ocenia funkcjonowanie ZUS
W porównaniu z pomiarem sprzed sześciu miesięcy notowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poprawiły się Fot. Archiwum

W porównaniu z pomiarem sprzed sześciu miesięcy notowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poprawiły się. Pozytywnie o funkcjonowaniu ZUS wypowiada się niemal co drugi badany (47 proc., od września 2018 r. wzrost o 3 punkty procentowe), a źle - 36 proc. (spadek o 2 punkty).

Autorzy badania zwracają uwagę, że odbiór działalności ZUS zależy w dużym stopniu od wieku ankietowanych. Wśród osób mających od 25 do 44 lat ponad połowa ją krytykuje, z kolei w grupie mających 55 lat i więcej większość jest z niej zadowolona.

- Najwyższa w historii badań pozytywna ocena działalności ZUS to niewątpliwie efekt ostatniego półtora roku, w trakcie którego wprowadzaliśmy wiele reform ukierunkowanych na naszych klientów - zaznacza rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

- Począwszy od reformy obniżającej wiek emerytalny, przez wprowadzenie indywidualnych numerów rachunków składkowych, elektroniczne zwolnienia lekarskie aż po elektronizację akt pracowniczych, wszystkie te zmiany zakład wprowadził profesjonalnie, bez potknięć i problemów. Przy każdej z nich staraliśmy się otaczać opieką wszystkich zainteresowanych - podkreślił Andrusiewicz.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI), 7-14 marca 2019 r., na liczącej 1046 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum