×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chorzów: będzie grała Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia05 grudnia 2013 09:36

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, składająca się z ok. 100 dzieci, które doświadczyły choroby nowotworowej, wystąpi w sobotę (7 grudnia) w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Chorzów: będzie grała Dziecięca Orkiestra Onkologiczna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Orkiestra tworzy się i występuje tylko raz w roku, podczas koncertów organizowanych przez Fundację Iskierka. Nagrała już trzy profesjonalne płyty, a jeden z jej utworów gościł na Liście Przebojów radiowej "Trójki".

Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje prof. Piotr Sutt z Zakład Muzyki Instrumentalnej i Estradowej przy Instytucie Edukacji Muzycznej uniwersytetu w Bydgoszczy. W tym roku dzieci będzie wspierał Chór Profesorów, złożony ze znanych śląskich naukowców, którzy wystąpią w togach.

- Dzieci bardzo przeżywają udział w koncercie, to jest wielka ekscytacja. Najpierw dostają teksty i nagrania, żeby się osłuchać z materiałem. Próby odbywają się w ostatnich dniach. Występują dzieci, które najgorsze mają już za sobą, ale staramy się też wyciągnąć ze szpitali te, które właśnie się leczą. W ich przypadku o możliwości udziału zdecydują lekarze w dniu koncertu, po porannych badaniach - powiedziała PAP Aneta Klimek-Jędryka z Fundacji Iskierka.

Podczas tegorocznego koncertu wystąpi wokalistka jazzowa Karo Glazer, grający old school reggae zespół Konopians i gdański kwintet instrumentów dętych blaszanych Hevelius Brass. Oprócz utworów z ich repertuaru zabrzmią też dzieła klasyków - Bacha czy Ravela.

Fundacja zaprezentuje także działania zrealizowane w 2013 roku oraz wręczy statuetki "Przyjaciół Fundacji Iskierka". Gośćmi honorowymi koncertu będą w tym roku m.in. wspierający organizację hrabia Guillaume de Louvencourt-Poniatowski i Szymon Majewski. Patronat honorowy nad koncertem objęła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze