"Choinki nadziei" w domach opieki i szpitalach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2013 13:09

Do odwiedzania w okresie Świąt Bożego Narodzenia domów opieki społecznej, szpitali oraz domów dziecka zachęca Fundacja Ekologiczna Arka, która w czwartek, 28 listopada, w Katowicach zainaugurowała ogólnopolską akcję "Choinki nadziei".

"Choinki nadziei" w domach opieki i szpitalach
Akcja jest organizowana po raz dziewiąty. - Najważniejszym celem naszej kampanii jest zachęcanie, zwłaszcza uczniów, do odwiedzania z programem świątecznym i choinkami domów dziecka, domów opieki społecznej czy szpitali - powiedział prezes Fundacji Arka Wojciech Owczarz.

Fundacja podkreśla, że dla osób starszych jest to możliwość doświadczenia odrobiny ciepła i nadziei, a dla młodzieży - niezapomniana lekcja wychowawcza mająca uświadamiać im, że wokół są także osoby starsze i chore.

Owczarz podkreśla, że nie jest to jedyny cel kampanii: - Dla nas ma ona również wymiar ekologiczny. Uważamy, że przed zbliżającymi się świętami należy uczulić wszystkich na to, co i ile kupujemy. Problem dotyczy nie tylko nadmiernej ilości jedzenia i zabawek-bubli, ale również kwestii związanych z oszczędzaniem energii, ograniczaniem odpadów. Ekolodzy z Arki będą również zachęcać do wyboru naturalnych choinek zamiast sztucznych.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum