Chiny: szpitale w Wuhan powstają w ekspresowym tempie

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2020 13:04

Tłok w szpitalach w związku z epidemią koronawirusa sprawia, że lecznicach zaczyna brakować łóżek. Z tego powodu  w rekordowym tempie w Wuhan budowane są prowizoryczne szpitale.

Obie placówki przyjmą chorych na początku lutego Fot. Shutterstock

Plan utworzenia placówek dla osób zakażonych nowym koronawirusem władze Chin zapowiedziały w ubiegłym tygodniu. Już 3 lutego ma być gotowa pierwsza z nich. Pomieści 1 tys. pacjentów. Druga, dla 1,5 tys. osób, ma być ukończona, według najnowszych informacji, dwa dni później - informuje tvn24.pl

Żeby przyspieszyć prace i obniżyć koszty, szpitale budowane są z gotowych elementów. Postęp prac można na bieżąco podglądać w internecie.

Jak zapewnia zapewnił premier Chin Li Keqiang, szybka budowa nie oznacza niskiej jakości. "Nowe szpitale będą doskonale spełniać swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem" - przekonywał.

Dr Łukasz Durajski, pediatra i lekarz medycyny podróży wskazuje jednak, że chodzi głównie o formę izolacji, dlatego nie będą to typowe szpitale, jak wyobrażamy sobie w Polsce. Ich zadaniem jest możliwość odbycia kwarantanny przez osoby zainfekowane.

Więcej: tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum