Chiny: pacjent oskarża szpital o wykonanie tatuażu na pośladku

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2011 11:33

Sheng Xianhui, 34-letni pacjent szpitala w mieście Kunming (południowo-zachodnie Chiny), zarzucił personelowi medycznemu, że ten, podczas operacji usunięcia kamieni żółciowych, zrobił na jego prawym pośladku tatuaż w postaci dwóch chińskich znaków, które można przetłumaczyć jako "Kamienna Choroba".

Chiny: pacjent oskarża szpital o wykonanie tatuażu na pośladku

Dyrekcja szpitala wezwała policję, by ta zmusiła niesfornego pacjenta do opuszczenia szpitala. 34-latek, ku zaskoczeniu lekarzy, poprosił funkcjonariuszy o wszczęcie postępowania w tej sprawie.

- Nie odejdę. Obawiam się, że jak tylko wyjdę stąd, nawet na pół godziny, szpital będzie twierdził, że tatuaż zrobiłem sobie na zewnątrz - mówił Xianhui. - Ale nawet gdybym chciał tatuaż, to nie wybrałbym tych znaków i nie chciałbym go mieć na tej części ciała - dodał.

Mężczyzna przekonuje, że nic nie wiedział o tatuażu, dopóki jego żona Hu Juan, nie zauważyła jego dziwnych napisów, kiedy brał prysznic w szpitalu. Stało się to w tydzień po operacji.

Władze szpitala zaprzeczają, jakoby znaki na ciele 34-latka były tatuażem. Przekonują, że znamię na pośladku mogło być spowodowane uczuleniem na szpitalną pościel. 

Więcej: http://wiadomosci.onet.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum