Chiński poradnik COVID-19 dla polskich szpitali

Autor: PFSz/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2020 07:30

Polska Federacja Szpitali (PFSz) przetłumaczyła poradnik dla szpitali walczących z COVID-19, który otrzymała od Chińskiej Federacji Szpitali.

Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali. Fot. Archiwum

 Jak przekazuje prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, opracowanie, które przekazali chińscy partnerzy ma pomóc polskimi szpitalami w działalności w czasie pandemii. - Pragnę podkreślić aktualność poradnika oraz jego bardzo praktyczną treść. Dyrektorzy polskich szpitali będą mogli wykorzystać tabele, np. dotyczącą zarządzania środkami ochrony indywidualnej, czy zasad triage pacjentów. Bardzo cenne są zwięźle opracowane informacje dla pacjentów, wytyczne postępowania personelu, także w zakresie zabiegów operacyjnych wykonywanych w trybie nagłym - wskazuje profesor.

Dodaje: - Bardzo wartościowe są infografiki na temat korzystania ze środków ochrony indywidualnej, gdyż w tym temacie nigdy nie ma dość edukacji. Ciekawy jest dział o postępowaniu w przypadku narażenia zawodowego na wirusa SARS-CoV-2.

  PFSz, z uwagi na wyjątkową sytuację pandemiczną, przekazuje poradnik polskim szpitalom celem skutecznej walki z COVID-19. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum